Dr. Metin TULGA
0 535 641 76 26
Burun deriden sonra dis dünya ile en sik ve yakin iliskisi olan organimizdir. Bu nedenle çesitli fiziksel ve kimyasal etkenlerin oldugu kadar mikroorganizmalarin  ve allerjenlerin  etkileri soilunum yollarinin ana giri..
Dermatofagoid(Mite) allergeni nedeni ile olusan nezleler Bu böcekcik insanlarin ve  derilerinde kil ve tüy bulunan hayvanlarin derilerinde deri döküntülerini yiyerek yasar.Çok seffaf oldugu için ancak elektron mikrosk..
Batililarin”Sman atesi” adi verdikleri bu hastalik avrupada yaygin olarak bulunmaktadir.Bati Almanyada nufusun %1 nin bu hastaliktan sikayetçi oldugu saptanmistir.Bizde gerek agaç polenlerinin gerekse ot ve yabani çiçek ..
Asiri duyarlilik reaksiyonlari adapiv immun cevaptan gelisir olusum mekanizmasi belirli antijen ve allerjenler için immunolojik hatirlamaya baglidir Reaksiyonu olusturan antijen özeldir çesitli farkli antijenler  özel ce..
Bu başlık altında yaklaşık 30 senedir Türkiyede uyguladığım Allerji tedavilerinin sonuçları ve bu aşılardan hastaların objektif ve subjektif olarak nasıl etkilendikleri,  tartışılacktır..Ayrıca 1)Diğer  koruyucu önlemler..
Yukardada belirttigim gibi Asi tedavilerinin sonuçlari hakkinda birkaç sekilde bilgi almak olanagi bulunmaktadir.   1.Hastalarin  spesifik Immunglobulin E, ve Immunglobulin G4 sonuçlarini asilara baslamadan önce  ve as..
Astım yunanca ASTHMA kelimesinden alınmış olup Nefes darlığı demektir. Çeşitli nedenler astım yapabilir.Bunlardan biriside  allerjidir.Allerji aslında genlerle aileden hastaya ulaşır.Allerjik astımın oluşması için sol..
>>> DUYURULAR <<<
HASTAŞARIMLA SOHBET
SEVGİLİ HASTALARIM,4 YILDIR MUAYENEHANEMİ BİR TÜRLÜ TEKRAR FAALİYETE GEÇİRMEYİ BAŞARAMAMIŞTIM..bU YIL MART SONUNDA DAİREMİ KİRALAMIŞ OLAN SA..
Devamı >
muayenehane
Sevgili hastalarım,, 31 Mart 2024 tarihinde kiracım muayenehaneyi boşaltırsa,Muayenehanemi tekrar açabilmek için çalışmalarıma başlayacağ..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
Hastalarıma onemlı duyuru
SEVGILI HASTALARIM, SIZDEN ONEMLI BIR RICADA BULUNACAGIIM..'Muayenehanemde BRONCHOVAXOM veya ORALVAC ıle tedavı edılmıs veye halen ted..
Devamı >
YENİ KİTABIM"SOLUNUM YOLLARI İMMÜNOLOJİS..
Sevgili iokurlarım, Üzerınde uzun zamandır çalışmakta olduğum yeni kitabım"İmmünoloji prensipleri ve SOLONUM YOLLARI İMMÜNOLOJİSİ VE HAST..
Devamı >
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
Aziz halkımıza binlerce teşekkürler.Ülkemizde hak hukuk ve kardeşlik pekiştirilirse,Dunyada kimse Türk milletinin kolunu bükmeyi deneyemez.İ..
Devamı >
BRONCHOVAXOM AŞISI VE KULLANIMI
BRONCHOVAXOM  aşıları:Büyüklrrde kullanılan aşı ,7 mgr çocuklarda kullanılan (8 yaş altı) 3.5 mgr olup 4 kutu 30 kapsül  olarak reçete edilm..
Devamı >
Hamilelerde Aşı ve ilaçların kullanılmas..
Hamilelerde bütün aşıların kullanılması kesilmeli,aşılar  aşıyı öneren, hekimin vereceği direktife göre doğum sonrasına ertelenmelidir. İlaç..
Devamı >
BRONCHOVAKSUM AŞISI
Bronchovaxom, bir bağışıklık aşısı olup  yutularak alınan kapsüller içinde kullanılır.Çocklar için yazılan kapsüller daha küçük olmasına rağ..
Devamı >