Dr. Metin TULGA
0 535 641 76 26
Sinir sistemi bağışıklık sistemi ve hormon sistemi arasindaki mevcut dengenin bozulmasi metablizmada degişikliklere ve hastalik haline dönüşmesine neden olur.Stresin nezlelere neden olduğu gülme ve neşenin, tatillerin, i..
Bedenin hormon dengesinin bozulması Depresyon gibi hastalıklara yol açabilir.Depresyonun nedeni beyindeki hormon dengesiin bozulmasıdır. Modern endüstri ülkelerinde depresiv hastaliklar toplumun ve ekonominin değişimi..
1976 da ülkeme döndükten sonra özellikle duygusal yaradılışlı kadınlarda doğum kontrolü için Uterus içersine uygulanan Spirallerin Ruhsal depresyon belirtileri yanında Astıma neden olduğunu sıklıkla gözlemledim.Dikkatimi..
HİSTAMİN NEDİR? Hastalarımızın en fazla merak ettikleri konuların başında yer almakta olan histamin nedir?HİSTAMİN en eskiden beri tanınan mediatorlardan biri olup çeşitli organlarda,özellikle MAST hücrelerinde ve çeşit..
Ruhsal sorunların,akut ve kronik stresin ve ruhsal depresyonların vegetatif sinir sisteminde ve hormon sistemindeki dengeleri bozarak oluşturdukları immun reaksiyonlar zamanla organ hastalıkları şeklinde kendini göstereb..
>>> DUYURULAR <<<
HASTAŞARIMLA SOHBET
SEVGİLİ HASTALARIM,4 YILDIR MUAYENEHANEMİ BİR TÜRLÜ TEKRAR FAALİYETE GEÇİRMEYİ BAŞARAMAMIŞTIM..bU YIL MART SONUNDA DAİREMİ KİRALAMIŞ OLAN SA..
Devamı >
muayenehane
Sevgili hastalarım,, 31 Mart 2024 tarihinde kiracım muayenehaneyi boşaltırsa,Muayenehanemi tekrar açabilmek için çalışmalarıma başlayacağ..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
Hastalarıma onemlı duyuru
SEVGILI HASTALARIM, SIZDEN ONEMLI BIR RICADA BULUNACAGIIM..'Muayenehanemde BRONCHOVAXOM veya ORALVAC ıle tedavı edılmıs veye halen ted..
Devamı >
YENİ KİTABIM"SOLUNUM YOLLARI İMMÜNOLOJİS..
Sevgili iokurlarım, Üzerınde uzun zamandır çalışmakta olduğum yeni kitabım"İmmünoloji prensipleri ve SOLONUM YOLLARI İMMÜNOLOJİSİ VE HAST..
Devamı >
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
Aziz halkımıza binlerce teşekkürler.Ülkemizde hak hukuk ve kardeşlik pekiştirilirse,Dunyada kimse Türk milletinin kolunu bükmeyi deneyemez.İ..
Devamı >
BRONCHOVAXOM AŞISI VE KULLANIMI
BRONCHOVAXOM  aşıları:Büyüklrrde kullanılan aşı ,7 mgr çocuklarda kullanılan (8 yaş altı) 3.5 mgr olup 4 kutu 30 kapsül  olarak reçete edilm..
Devamı >
Hamilelerde Aşı ve ilaçların kullanılmas..
Hamilelerde bütün aşıların kullanılması kesilmeli,aşılar  aşıyı öneren, hekimin vereceği direktife göre doğum sonrasına ertelenmelidir. İlaç..
Devamı >
BRONCHOVAKSUM AŞISI
Bronchovaxom, bir bağışıklık aşısı olup  yutularak alınan kapsüller içinde kullanılır.Çocklar için yazılan kapsüller daha küçük olmasına rağ..
Devamı >