Dr. Metin TULGA
0 535 641 76 26
ALERJİ VE ASTIMIN TEDAVİSİ

Astım yunanca ASTHMA kelimesinden alınmış olup Nefes darlığı demektir.

Çeşitli nedenler astım yapabilir.Bunlardan biriside  allerjidir.Allerji aslında genlerle aileden hastaya ulaşır.Allerjik astımın oluşması için solunum yollarının içersini kaplıyan mukozayı allerjenin aşabilmesi gerekir. Sıgara kullanımı,hava kirliliği ve çeşitli virutik hastalıkların bu geçirgenliği artırdığı sanılmaktadır.Hastalık yapan antijenın saptanması teşhis için olduğu kadar tedavinin seçimi ve etkinliği hakkında bilgi verebilir.

Deri testleri özellikle prik testi allerji hakkında bilgi verebilir.Bu teşhis  spesifik immunglobulin muayeneleri ile kesinleştirilmelidir.

30 yıldır uyguladığımız allerji desensibilizasyon tedavilerinde merkezi Londrada bulunan ve patent ile Almanyada üretilen aşılar kullanılmıştır.Deri altı veya yutularak uygulanan aşı tedavilerine so 15 yıldır dil altından emilerek alınan aşılar katılmıştır.Son iki yıldır Ispanya-Danimarka patentli Albio firmasına ait dil altı aşılarınıda kullanıyoruz.On binlarce hastada uyguladığımız aşı tedavilerinde allerjik astım hemen hemen tamamen şifa bulmakta burun ve deri allerjilerinde buna karşın hastanın  şikayetleri büyük ölçüde azalma göstermektedir.

"Sayfa Kategorisi: ALERJİ VE ASTIM
 
>>> DUYURULAR <<<
HASTAŞARIMLA SOHBET
SEVGİLİ HASTALARIM,4 YILDIR MUAYENEHANEMİ BİR TÜRLÜ TEKRAR FAALİYETE GEÇİRMEYİ BAŞARAMAMIŞTIM..bU YIL MART SONUNDA DAİREMİ KİRALAMIŞ OLAN SA..
Devamı >
muayenehane
Sevgili hastalarım,, 31 Mart 2024 tarihinde kiracım muayenehaneyi boşaltırsa,Muayenehanemi tekrar açabilmek için çalışmalarıma başlayacağ..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
Hastalarıma onemlı duyuru
SEVGILI HASTALARIM, SIZDEN ONEMLI BIR RICADA BULUNACAGIIM..'Muayenehanemde BRONCHOVAXOM veya ORALVAC ıle tedavı edılmıs veye halen ted..
Devamı >
YENİ KİTABIM"SOLUNUM YOLLARI İMMÜNOLOJİS..
Sevgili iokurlarım, Üzerınde uzun zamandır çalışmakta olduğum yeni kitabım"İmmünoloji prensipleri ve SOLONUM YOLLARI İMMÜNOLOJİSİ VE HAST..
Devamı >
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
Aziz halkımıza binlerce teşekkürler.Ülkemizde hak hukuk ve kardeşlik pekiştirilirse,Dunyada kimse Türk milletinin kolunu bükmeyi deneyemez.İ..
Devamı >
BRONCHOVAXOM AŞISI VE KULLANIMI
BRONCHOVAXOM  aşıları:Büyüklrrde kullanılan aşı ,7 mgr çocuklarda kullanılan (8 yaş altı) 3.5 mgr olup 4 kutu 30 kapsül  olarak reçete edilm..
Devamı >
Hamilelerde Aşı ve ilaçların kullanılmas..
Hamilelerde bütün aşıların kullanılması kesilmeli,aşılar  aşıyı öneren, hekimin vereceği direktife göre doğum sonrasına ertelenmelidir. İlaç..
Devamı >
BRONCHOVAKSUM AŞISI
Bronchovaxom, bir bağışıklık aşısı olup  yutularak alınan kapsüller içinde kullanılır.Çocklar için yazılan kapsüller daha küçük olmasına rağ..
Devamı >