Dr. Metin TULGA
0 535 641 76 26
KOAH TEDAVİ EDİLEBİLİRMİ?NASIL TEDAVİ EDİLİR?

KOAH başlangıcından itibaren uzun yıllar tedavi şansı bulunan bir hastalıktır.Yukarda değindiğimiz ilk 3 safhada hastanın kesinlikle tedavi şansı vardır.ANCAK 1)Hasta sıgara kullanmayacak sıgara dumanı bulunan yerlerden uzak duracaktır2)Hava kirliliği olan zamanlarda veya devamlı havası kirli ortamlarda yaşamayacaktır.Tedavisinin gerekirse uzunyıllar devam edeceğini kabul edip bu işten anlayan deneyimli hekimlerce tedavi edilecektir.KOAH  safhalarının teşhisi zordur,yalnış tedavi edilirse şansını kaybeder.Belirli muayenelerinin zaman zaman yapılması ve muayene sonuçlarının değerlendirilmesi gerekir.Akciğerlerin fonksiyonu,Solunum yrtmezliğinin cinsi(Obstruktiv veya Restriktiv oluşu,Amfizem oluşmasının derecesinin bilinmesi deneyimli hekimler tarafında basit muayenelerle yapılabilir.Antibiyotiklere gereksiz kullanmak,Steroid(Kortizonlu ilaç kullanmak çok sakıncalıdır.Hastanın Psikonörolojik durumu ve varsa hormon hastalıkları nın bilinmesi tedaviyi etkiler.Bu hastalığı tanımayan deneyimsiz hekimler mümkünse hiç tedaviye başlamamalıdır.Hastayı rahatlatmak için verilen semptomatik ilaçlar hastayıda hekimi de çıkmaza götürür.Hastalığın ilerlemiş safhalarında başlangıç halindeki kalp yetmezlikleri kendilerini Kalp astımı şeklinde gösterir .Korkmadan Digital tedavisine erken safhada başlanmalıdır.SPOR,Temiz haya ,uygun beslenme ve stresten uzak bir yaşam tedaviyi olumlu etkiler.Sayfa Kategorisi: NE YAPMALIYIM
 
>>> DUYURULAR <<<
HASTAŞARIMLA SOHBET
SEVGİLİ HASTALARIM,4 YILDIR MUAYENEHANEMİ BİR TÜRLÜ TEKRAR FAALİYETE GEÇİRMEYİ BAŞARAMAMIŞTIM..bU YIL MART SONUNDA DAİREMİ KİRALAMIŞ OLAN SA..
Devamı >
muayenehane
Sevgili hastalarım,, 31 Mart 2024 tarihinde kiracım muayenehaneyi boşaltırsa,Muayenehanemi tekrar açabilmek için çalışmalarıma başlayacağ..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
muyenehanemın kapanması hakkında
Sevgılı hastalarım, 22 mayıs 2020 tarıhı ıtnden ıtıbaren muayenehanemızı kapatıyoruzç Tedavısı devam eden hastalara telefon veya maıl ıle..
Devamı >
Hastalarıma onemlı duyuru
SEVGILI HASTALARIM, SIZDEN ONEMLI BIR RICADA BULUNACAGIIM..'Muayenehanemde BRONCHOVAXOM veya ORALVAC ıle tedavı edılmıs veye halen ted..
Devamı >
YENİ KİTABIM"SOLUNUM YOLLARI İMMÜNOLOJİS..
Sevgili iokurlarım, Üzerınde uzun zamandır çalışmakta olduğum yeni kitabım"İmmünoloji prensipleri ve SOLONUM YOLLARI İMMÜNOLOJİSİ VE HAST..
Devamı >
TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE
Aziz halkımıza binlerce teşekkürler.Ülkemizde hak hukuk ve kardeşlik pekiştirilirse,Dunyada kimse Türk milletinin kolunu bükmeyi deneyemez.İ..
Devamı >
BRONCHOVAXOM AŞISI VE KULLANIMI
BRONCHOVAXOM  aşıları:Büyüklrrde kullanılan aşı ,7 mgr çocuklarda kullanılan (8 yaş altı) 3.5 mgr olup 4 kutu 30 kapsül  olarak reçete edilm..
Devamı >
Hamilelerde Aşı ve ilaçların kullanılmas..
Hamilelerde bütün aşıların kullanılması kesilmeli,aşılar  aşıyı öneren, hekimin vereceği direktife göre doğum sonrasına ertelenmelidir. İlaç..
Devamı >
BRONCHOVAKSUM AŞISI
Bronchovaxom, bir bağışıklık aşısı olup  yutularak alınan kapsüller içinde kullanılır.Çocklar için yazılan kapsüller daha küçük olmasına rağ..
Devamı >